Як вилікувати нежить народними засобами за одну ніч

Нежить дратує і може вплинути на ваш настрій і повсякденне життя — величезний безлад через використані носові серветки, неможливість відчути смак їжі, іноді від нього може навіть закладати вуха. У важких випадках може бути навіть утруднене дихання. Отже, як ви збираєтеся зменшити фізичний дискомфорт, спричинений нежиттю? Як вилікувати нежить всього за одну ніч, щоб уже наступного дня відчути себе краще? 

Що викликає нежить?

Є 4 поширені причини нежиті. Ми розглянемо кожен із них і з’ясуємо, як вони впливають на вас.

1. Застуда

Простуда, також відома як інфекція верхніх дихальних шляхів (ГРВІ), є однією з найчастіших причин відвідування лікаря. Існує понад двісті різних вірусів, що викликають інфекції верхніх дихальних шляхів.

Застуда може поширюватися повітрям (наприклад, при вдиханні крапель при кашлі або чханні) і при тісному особистому контакті (наприклад, при дотику до носа або рота рукою або іншим предметом, що зазнав вірусу). Ось чому він може легко заразити цілі домогосподарства та офіси за короткий проміжок часу. Переповнений та замкнутий простір є ідеальним середовищем для поширення застуди.

COVID-19 – ще один вірус, який швидко поширюється повітряно-краплинним шляхом, але не всі нежиті прирівнюються до COVID-19. 

2. Алергії

Алергія – ще одна поширена причина нежиті. Це відбувається при контакті з алергенами або подразниками, які викликають алергічну реакцію. 

Алергени можуть змінюватись від пилу, пилку, вовни тварин або навіть певних продуктів. У тих, хто має алергію на пилок, алергія буває сезонною. Ви можете очікувати нежить навесні та влітку, коли квітучі рослини, дерева, бур’яни та трави починають виробляти пилок.

Ви отримуєте алергічні реакції, тому що ваша імунна система реагує на ці частинки алергену, які сприймаються як інвазивна загроза вашому здоров’ю. Ці частинки можуть дратувати носові проходи. Через війну організм реагує нежиттю, чханням чи запаленням. Виділення з носа при алергії зазвичай прозорі. У деяких випадках вони можуть стати жовтими і гнійними.

3. Гормональні зміни

Гормональні зміни або дисбаланс можуть спричинити запалення та розширення носових кровоносних судин. 

Цей стан відомий як гормональний риніт. Гормональні зміни або дисбаланс можуть чинити прямий вплив на мембрани носового проходу. Ваш ніс почне виробляти більше слизу, ніж зазвичай, і у вас буде жахливий нежить.

Гормональний риніт є частим симптомом у вагітних. Це з тим, що вагітність є періодом серйозних гормональних змін. 39% вагітних жінок відчувають нежить і закладеність носа. Менопауза, статеве дозрівання та використання протизаплідних засобів також можуть призвести до гормонального риніту.

4. Холодне повітря

Холодний клімат чи кондиціонер тягне у себе самі проблеми, як і холодний клімат.

Холодне повітря може сушити, і це спричинить висихання мембран носа. У відповідь на сухість у носі ваше тіло збільшує вироблення слизу. Це спроба збалансувати рідини у носовому проході. 

Ось чому ваш ніс завжди трохи мокрий і нежить, коли ви перебуваєте в кімнаті, де занадто холодно.

Симптоми нежиті

Ви можете подумати, що ваш ніс просто реагує на курну чи холодну середу. Однак нежить зазвичай є ознакою того, що ваш носовий прохід запалений і роздратований. 

Якщо не лікувати, ці симптоми можуть зберігатися протягом кількох днів чи навіть тижнів. Ось деякі ознаки нежиті:

 • Надмірне виробництво слизу
 • Виділення з носа
 • Утруднене дихання 
 • Закладеність носа
 • Приступи чхання
 • Головний або лицьовий біль через підвищений тиск у носових порожнинах
 • Біль у горлі або кашель через стікання слизу назад у горло (постназальне затікання)

Як лікувати нежить

Відомим способом лікування нежитю є прийом антигістамінних препаратів. 

Коли у вас нежить, ваше тіло насправді виробляє хімічні речовини, які називаються гістамінами. Ця хімічна речовина зазвичай вивільняється, коли ваш організм намагається боротися з інфекціями та алергіями. Гістаміни є відповідальними за виникнення запалення, а антигістамінні препарати блокують його наслідки. 

Антигістамінні препарати можуть полегшити чхання, нежить та кашель. Ви можете придбати безрецептурні антигістамінні препарати в магазинах, супермаркетах та аптеках. 

Домашні засоби від нежитю

Якщо ви шукаєте більш швидке полегшення, ви можете спробувати деякі з цих простих та ефективних домашніх засобів від нежитю. 

Вивчіть деякі з цих домашніх процедур, які можуть швидко вилікувати нежить без покупних засобів.

1. Пийте гарячий чай

Деякі чаї містять трави, які є м’якими протинабряковими засобами. Замість звичайного чорного або червоного чаю скуштуйте ромашковий, імбирний або м’ятний чай без кофеїну. Ці особливі трави мають протизапальні та антигістамінні властивості, які можуть полегшити закладеність носа.

Замість чаю з льодом ми рекомендуємо вибрати чашку гарячого чаю. 

Гарячі напої ефективніші, ніж холодні. Це відбувається через тепла та пари, які можуть допомогти відкрити дихальні шляхи та усунути закладеність носа. Тепло також може заспокоїти запалення носа та горла.

2. Розпарювання обличчя (інгаляції)

Розпарювання обличчя – це метод, який часто використовується для відкриття пір для очищення прищів та прищів, але це не єдине, що він може зробити – він також може допомогти відкрити заблоковані носові проходи. 

Пара для обличчя допомагає розріджувати слиз і забезпечує таку необхідну вологу для загоєння. Це очистить ваш закладений ніс та допоможе вам краще дихати.

Щоб створити власну ванну для обличчя:

 1. Візьміть миску з гарячою водою і рушник. Ви можете отримати його, нагріваючи чисту воду в чистій каструлі на плиті і нагріваючи її настільки, щоб утворилася пара.
 2. Покладіть голову над мискою з гарячою водою і накрийте голову рушником. 
 3. Тримайте голову в такому положенні від 20 до 30 хвилин за один раз. 
 4. Вдихніть пару з миски, щоб очистити ніс і отримати швидше полегшення.

Ви також можете додати ефірні олії до миски з гарячою водою. Спробуйте масла чайного дерева, м’яти, чебрецю, розмарину, сосни, шавлії чи евкаліпта. Ці олії містять такі сполуки, як ментол і тимол, які допомагають позбутися закладеності носа та покращують самопочуття.

3. Обережно висморкайтесь

Якщо у вас нежить, завжди тримайте під рукою серветки. Сморкайтеся, щоб видалити слиз, коли можете, але не надто сильно. 

Занадто сильно дмухаючи, ви можете відправити мокротиння і слиз, що несуть мікроби, назад у вушні проходи, що може призвести до вушної інфекції. Щоб запобігти цьому, очищайте одну ніздрю за раз, натискаючи пальцем на одну ніздрю і обережно дмухаючи, щоб очистити іншу.

Важливо не вдихати слиз назад у голову. Слиз і мокротиння, що несуть мікроби, слід видалити, коли це можливо. Зберігання його всередині дозволяє розмножуватися і поширювати мікроби в інші частини вашої голови. Наприклад, постназальне затікання (стікання слизу назад у горло) може призвести до запалення горла. 

4. Заткніть ніс

Сморкатися – це як палиця з двома кінцями. Вам потрібно видалити слиз і харкотиння, але ви також не можете робити це занадто сильно. 

Якщо ви це зробите, ви можете погіршити свій стан, оскільки сила може спричинити набряк та запалення. Крім того, шкіра навколо носа дуже чутлива, і постійне сморкання може спричинити подразнення та біль.

Крім сморкання, ви також можете спробувати набити його! Скачайте грудку серветки і засовуйте в одну ніздрю за раз. Тканини можуть убирати і поглинати надлишок слизу навколо ніздрі. 

Цей метод є набагато більш щадним підходом до видалення слизу та мокротиння, ніж сморкання. Єдиним недоліком є ​​те, що ви можете виглядати безглуздо з грудками тканини, що стирчать з носа.

5. Ментолові розтирання або льодяники з ментолом

Настав час дістати старе добре масло для сокири, яке твій дідусь зберігає в задній кишені!

Якщо ваша шкіра чутлива до олій та розтирань, натомість ви можете розсмоктати пастилку.

Тим не менш, ви повинні знати, що ментол не сильно полегшує закладеність носа. Що вони роблять, так це запускають ментолові рецептори у вашому носі, що змушує вас відчувати, що ви дихаєте краще. 

Ментолові розтирання та льодяники також можуть допомогти при інших симптомах застуди, таких як кашель та біль у горлі, які супроводжують нежить.

У разі використання ментолових розтирань уникайте втирання їх безпосередньо в ніс або на ніс. Шкіра навколо носа чутлива, і ці розтирання можуть спричинити подразнення шкіри. Натомість нанесіть невелику кількість засобу під ніс або на верхню губу.