Як вибілити зуби перекисом водню

Можливо, ви не прокидаєтеся кожен день з мріями про більш білі зуби, але якщо б хтось сказав вам, що простий продукт може відбілити зуби без особливих зусиль, ви, ймовірно, були б принаймні, злегка заінтриговані. 

Чи справді перекис водню відбілює зуби? І якщо так, то чи безпечно це? Щоб з’ясувати це, ми зв’язалися з експертами, які знають найкраще: стоматологами. Продовжуйте читати, щоб почути все, що вам потрібно знати про використання перекису водню для відбілювання зубів.

Що таке перекис водню?

Перекис водню – це м’який рідкий антисептик, який часто використовується в медичних цілях, наприклад, для запобігання інфекціям та лікування дрібних порізів і ран. (Якщо вам цікаво, так, це продукт у коричневій пляшці , який можна знайти в більшості будинків.) Перекис водню також є одним з найбільш поширених інгредієнтів, що використовуються для відбілювання зубів, і її можна знайти в багатьох продуктах для відбілювання та догляду за ротовою порожниною, таких як рідина для полоскання рота, зубна паста та набори для домашнього відбілювання.

Причина, через яку перекис водню використовується в багатьох продуктах для відбілювання зубів, полягає в тому, що вона розпадається на дрібніші молекули, такі як воду і кисень, які вивільняють вільні радикали, які в свою чергу можуть видалити плями з ваших зубів і зробити ваші зуби біліші.

Чи безпечний перекис водню для зубів?

Стоматологи кажуть, що перекис водню може бути безпечним при відбілюванні зубів, але при правильному використанні. Використання перекису водню в низьких концентраціях та обмежених дозах безпечне для зубів. Найкращий і найбезпечніший спосіб використовувати перекис водню – це вибирати засоби догляду за порожниною рота, в яких перекис водню використовується як ключовий інгредієнт для видалення плям.

Ви можете поставити запитання: а яка правильна доза і найкращий спосіб використання перекису водню для зубів? Перше, що потрібно зрозуміти, це те, що потрібно звертати увагу на концентрацію перекису водню у продукті, який ви купуєте. Для домашнього відбілювання вам знадобиться концентрація перекису водню 10% або менше. Але концентрація перекису водню до 38% може бути безпечною, якщо ви проходите лікування в кабінеті стоматолога.

Ще один момент, про який слід пам’ятати, полягає в тому, що використання перекису водню для відбілювання зубів є безпечним не для всіх. Людям з певними стоматологічними захворюваннями, такими як тонка емаль, можливо, слід утриматися від використання перекису водню для відбілювання зубів. Або принаймні перед цим обов’язково проконсультуйтеся зі стоматологом. Якщо у вас тонка або зношена емаль, зубні протези виходять з ладу або підтікають, карієс або запалені ясна відбілювання не рекомендується.

Переваги

Ви можете знайти перекис водню практично скрізь. Однією з основних переваг використання перекису водню для відбілювання зубів є те, що його нескладно дістати. Це також може бути дуже ефективним при видаленні поверхневого фарбування, яке може вплинути на відтінок ваших зубів.

Це може бути досить щадним для ваших зубів. Якщо ви використовуєте продукт, що містить безпечну концентрацію перекису водню, і спочатку проконсультуєтеся зі своїм стоматологом, цей метод відбілювання зубів може бути щадним, неабразивним і не пошкодить вашу емаль. Деякі безрецептурні відбілюючі пасти та продукти видаляють плями за допомогою абразивів, які можуть пошкодити емаль та зробити ваші зуби більш чутливими.

Як це використовувати

  • Купуйте набір для домашнього відбілювання. Найпростіший варіант – придбати засіб для відбілювання зубів у домашніх умовах, основним інгредієнтом якого є перекис водню. Багато з них можна знайти у вільному продажу. 
  • Зробіть ополіскувач перекисом водню. Можливо, настав час зробити саморобний ополіскувач з перекисом водню, який можна використовувати вдома один чи двічі на тиждень. Ось що вам потрібно зробити:
  1. Змішайте рівні частини води та 3% перекису водню. 
  2. Прополощіть рот від 30 секунд до однієї хвилини.
  3. Виплюнути суміш. Будь ласка, НЕ ковтайте полоскання перекисом водню!
  4. Якщо під час полоскання ви відчуєте печіння або біль, негайно виплюньте суміш і відразу прополощіть рот водою.
  • Зверніться до стоматолога для професійного відбілювання. Експерти кажуть, що для досягнення найкращих результатів відбілювання зубів має відбуватися у професійних стоматологічних установах.

Альтернативи перекису водню

Мрієте про білі зуби, але вам не подобається перекис водню? Ось кілька варіантів:

  • Зверніться до стоматолога. Ви знайдете найбезпечніші та найефективніші продукти та процедури для відбілювання зубів, відвідавши свого стоматолога.
  • Використовуйте соломинку. Спробуйте використати соломинку при вживанні кави, чаю та інших темних напоїв. Це допоможе запобігти утворенню плям.
  • Спробуйте продукт з іншою активною речовиною. Ви можете знайти безліч відбілюючих засобів, які продаються без рецепта у місцевій аптеці. 

Висновок

Перекис водню може бути корисним для відбілювання зубів, але важливо використовувати його безпечно. Переконайтеся, що концентрація перекису водню не надто висока, і обов’язково проконсультуйтеся зі своїм стоматологом, перш ніж намагатися щось робити в домашніх умовах – багато засобів для домашнього відбілювання є абразивними і можуть пошкодити вашу емаль.