Як позбутися болю в спині

Що вам потрібно знати, щоб впоратися з болем у попереку.

Ви ніколи не пошкодуєте про те, що вийшли на вулицю влітку, але іноді гарна пригода може позначитися на вашому тілі.

З поїздками на вихідні, новими заняттями та додатковим часом, проведеним із друзями та сім’єю, можуть з’явитися нові болі. Можливо, ви допомагали комусь нести важку спортивну сумку або ця повсякденна гра в саду стала трохи більш змагальною, ніж ви планували. Несподівано ви відчуваєте біль або дискомфорт у нижній частині спини, і ви не знаєте, що з цим робити. Чи ви повинні ігнорувати це? Просто піти? Повірте: якщо є одна область вашого тіла, з якою ви не хочете вовтузитися, це ваша спина.

Багато речей можуть призвести до болю в спині. Іноді бездіяльність, наприклад, додаткова година в офісі або сидіння в незручному літаку або автомобільному кріслі може зробити це. В інших випадках біль спричинений підвищеною активністю або незвичними рухами, такими як упаковка коробок для переїзду або просто проба нового тренування.

Біль у попереку — одна з найчастіших причин, через яку британці звертаються до лікаря. Симптоми можуть змінюватись від легкої хворобливості, загальної скутості до виснажливого болю, що йде від хребта вниз по стегну та нозі. Болючість може бути викликана безліччю різних проблем, залежно від вашого віку та механізму травми (як це сталося).

Однією з найчастіших причин болю в спині є погана постава. Неправильне положення тіла та механіка тіла часто можуть призводити до незначного розтягування м’язів або невеликого погіршення стану дисків у хребті. Випинання дисків та грижі можуть викликати біль різного ступеня, а з віком дегенеративні зміни у хребті також можуть сприяти скутості при болю.

Незалежно від того, як почався ваш біль чи болючість у попереку, ви захочете щось із цим зробити.

Ваші рухи: біль у спині часто супроводжується скутістю та м’язовою напругою, що обмежує рухливість та сприяє уникненню болю. Вам знадобиться мобільність та стабільність, щоб знову комфортно рухатися. Обережно мобілізуйте хребет, виконуючи розтяжку «кішка-верблюд».

Вправа кішка-верблюд

Для виконання почніть на руках та колінах. Знайдіть нейтральне положення. Вдихніть, опускаючи живіт до підлоги, злегка вигинаючи поперек. Потім видихніть, вигинаючи хребет у зворотному напрямку, округляючи його до стелі, наче ви сердитий кіт. Повторіть рух від 5 до 10 разів, повільно переходячи від розтяжки кішки до пози верблюда в безболісному діапазоні.

Для стабільності спробуйте кілька легких вправ на кор, орієнтованих на поперечні м’язи живота. Зосередьтеся на вправах на стійкість у нейтральному положенні хребта, таких як постукування п’ятою по поверхні столу або ізометричні абдомінальні розтяжки. Уникайте вправ на згинання корпусу. Якщо ви почуваєтеся дуже некомфортно, прикладайте тепло, лежачи на животі або з подушкою під животом, на 10-15 хвилин кілька разів на день.

Якщо ви відчуваєте виснажливий біль або будь-який тип болю, що іррадіює, зверніться до фізіотерапевта за більш конкретним планом лікування. Уникайте підйому ваги, повторюваних нахилів і скручувань, будь-яких пліометричних вправ, особливо бігу.