6 причин з яких їзда велосипедом корисна для вашого здоров’я

Їзда велосипедом пропонує безліч переваг: від глибшого сну до зниження ризику хронічних захворювань.

Велоспорт є за що любити – від свіжого повітря в обличчя до вивчення нових маршрутів. Він також містить список переваг для здоров’я, які перетворюють поїздку на велосипеді на відмінне тренування.

Будь-який вид активності дає поштовх для вашого тіла та мозку, але на відміну від інших видів аеробних вправ (таких як біг трусцем або ходьба), ви можете зробити їзду на велосипеді високоінтенсивним тренуванням, не надаючи такого великого навантаження на суглоби.

Багато досліджень, в яких вивчався вплив їзди на велосипеді на здоров’я, показують, що всього кілька днів на тиждень достатньо, щоб отримати наступні переваги для здоров’я.

Інші цікаві статті дивись на сайті https://porinotee.com.

1. Підвищує аеробну форму без навантаження на суглоби

Серцево-судинна чи аеробна активність є важливою частиною фізичної підготовки. У Посібнику з фізичної активності Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США для американців міститься заклик до всіх осіб старше 18 років приділяти не менше 150 хвилин кардіотренувань середньої інтенсивності щотижня (або 75 хвилин кардіотренувань високої інтенсивності), відзначаючи, що чим більше, тим більше довгострокові переваги для здоров’я. Їзда на велосипеді з будь-якою інтенсивністю – один із способів увімкнути цей тип руху.

За словами Б’янки Бельдіні, фізіотерапевта та сертифікованого в США тренера з тріатлону, якщо у вас є проблеми з тазостегновим, колінним або гомілковостопним суглобом або ви просто хочете запобігти їм у майбутньому, їзда на велосипеді стане чудовим вибором.

“Їзда на велосипеді вважається малотравматичною, а це означає, що вона менше навантажує суглоби нижніх кінцівок. При правильному налаштуванні велосипеда їзда на велосипеді може кинути виклик усій системі людини без надмірного навантаження або несприятливих впливів на суглоби”.

2. Зміцнює м’язи кора

Коли справа доходить до їзди велосипедом, ви можете подумати про кардіо, а не про силу. Але їзда на відкритому повітрі, зокрема, може значно напружити м’язи живота та підвищити стійкість корпусу, тому що вам потрібно балансувати на велосипеді. Це особливо актуально на пересіченій місцевості, де вам доведеться часто змінювати напрямок, щоб уникнути перешкод.

Щоб збалансувати центр мас тіла з колесами, що рухаються, необхідно задіяти численні м’язи нижньої частини спини, черевного преса і стегон. Навіть невеликі зрушення під час їзди можуть активувати ці м’язи.

А більш сильний кор може вплинути на ваше здоров’я, додає Ніл Ананд, доктор медичних наук, директор відділення травм хребта в Центрі хребта Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі. За його словами, сильніший кор не тільки знижує ризик болю в спині, але також допомагає запобігти головним болям напруги та енергетичним спадам, тому що ви краще вирівнюєтеся протягом дня. «З більшою силою та стабільністю корпусу ваші рухи стають ефективнішими, незалежно від того, чим ви займаєтеся», — каже він.

3. Може покращити здоров’я кісток

Активні дії, такі як стрибки та біг, створюють стрес для організму, який може покращити густину кісток, що є важливою частиною здорового старіння. Але те, що ви волієте їздити на велосипеді, не означає, що ви щось упускаєте, особливо якщо ви їдете бездоріжжям.

Їзда на гірському велосипеді може бути корисною для міцності кісток. Крім того, для підтримки стабільності потрібно задіяти м’язи верхньої частини тіла, і поєднання цих факторів може покращити загальну структуру кісток.

4. Може допомогти вам заснути

Відповідно до огляду дослідження, опублікованого в грудні 2021 року в журналі Sleep Medicine Reviews, якщо ви боретеся з якістю сну, додавання поїздки рано ввечері може допомогти.

Хоча аналіз розглядав кілька типів аеробних вправ, їзда велосипедом виявилася найбільш корисною, за словами Мелоді Мограсс, доктора філософії, когнітивного нейропсихолога з відділу здоров’я, кінезіології та прикладної фізіології Університету Конкордія в Монреалі. Вона додає, що закінчення поїздки приблизно за дві години до сну здається найкращим варіантом.

Такі вправи, як їзда велосипедом, швидко підвищують внутрішню температуру тіла, змушуючи тіло врівноважувати сплеск тепла за допомогою механізмів охолодження. Це зазвичай створює більш ефективне регулювання температури, яке поширюється на час сну, і в результаті може допомогти вам швидше заснути і краще спати.

5. Корисно для серцево-судинної системи

Їзда на велосипеді, як і інші види аеробних вправ, благотворно впливає на серце, легені та м’язову систему. Це підвищує серцево-судинну функцію, у тому числі загальний кровообіг та кров’яний тиск, а також ширше використання кисню.

Дослідження показали, що у людей, які регулярно займаються їздою на велосипеді, ризик серцево-судинних захворювань нижчий, ніж у тих, хто не займається велоспортом.

Це стосується і їзди велосипедом у приміщенні. Огляд досліджень, опублікований у серпні 2019 року в журналі Medicina, показав, що поєднання їзди на велосипеді у приміщенні зі здоровою дієтою може покращити аеробні можливості, кров’яний тиск, ліпідний профіль та склад тіла.

6. Надає розумову підтримку

Більшість вправ корисні для настрою та психічного здоров’я; їзда велосипедом не виняток.

У дослідженні, опублікованому в лютому 2019 року у PLoS One, взяли участь 100 дорослих віком від 50 до 83 років; близько однієї третини не були велосипедистами, ще одна третина їздила велосипедом не менше трьох разів на тиждень, а остання третина використовувала електронні велосипеди, оснащені двигуном для допомоги при обертанні педалей. Протягом восьми тижнів дослідження учасників просили підтримувати ці велосипедні процедури. Ті, хто катався на велосипеді щонайменше три рази на тиждень — або на традиційних велосипедах, або на електронних велосипедах — продемонстрували значне покращення психічного здоров’я, когнітивних функцій та загального сприйняття здоров’я та благополуччя порівняно з тими, хто не займається велоспортом.

За словами Бельдіні, різні люди можуть віддати перевагу одному виду їзди на велосипеді іншому. «Наприклад, їзда на гірському велосипеді настільки технічна і потребує такої зосередженості для переміщення складною місцевістю, що ви можете виявити, що це допомагає з вашою концентрацією загалом. При їзді на велосипеді по шосе більш високі швидкості і робота в горах можуть бути хвилюючими, що призводить до більшого відчуття задоволення».

Вона рекомендує витратити деякий час на те, щоб спробувати різні типи катання та на різній місцевості, щоб зрозуміти, що вам більше подобається.