Як вибрати хороші курси по тестуванню. Що дає зловмисникам інформація про номер телефону?

Як вибрати хороші курси по тестуванню. Що дає зловмисникам інформація про номер телефону?

Сучасні технології та рівень розвитку IT-сектора сприяють появі нових професій. Не так давно стала популярною професія тестувальника ТЗ. Таких спеціалістів чекають безліч вакансій на сайтах пошуку роботи. Чим займаються Software Test Engineer? Головне їхнє завдання – знаходити глюки та баги на сайтах, у нових програмах, іграх та застосунках.

Які вибрати курси тестувальників ПЗ?

Спеціаліст, що займається тестуванням програмного забезпечення, повинен мати певні навички роботи з програмами. Отримати їх можна, закінчивши курси по тестуванню.

На платформі courses.thedev.io представлено понад 30 спеціалізованих курсів з навчання тестувальників. Розглянемо 3 найкращі варіанти.

  1. Coursera – Введення у тестування програмного забезпечення

Освітній майданчик Coursera працює із провідними університетами. Тут готують інженерів-програмістів, розробників програмного забезпечення, інженерів з тестування програмного забезпечення, DevOps. Слухачі отримають теоретичні знання та практикуються у пошуку дефектів  програм, працюють над планами тестування, складанням звітів про дефекти.

  1. Point School – Перший онлайн-інститут тестувальників

Програма курсів підходить і для новачків, і для більш досвічених тестувальників. На вебінарах розкажуть про ключові навички тестування з використанням SoapUI та баз даних SQL. Слухачі будуть вчитися автоматизувати стандартні операції, проводити дослідницьке та скриптове тестування, розробляти базові автоматизовані тести для багатофункціонального вебтестування. Програма передбачає знайомство з інструментарієм та особливостями тестування web-продуктів та мобільних застосунків.

  1. Udemy – ручне тестування програмного забезпечення за допомогою інструмента для створення звітів про помилки ALM/QC

На курсах слухачі будуть вивчати види тестування, ознайомляться з навичками для ручного тестування. Програма включає введення у життєвий цикл розробки ПЗ, концепції та моделі SDLC, методи тестування тощо.

Інформація по номеру телефону – як себе захистити?

Ми часто чуємо засторогу, що не можна давати свій номер телефону незнайомцям, але навіть не задумуємось про те, скільки інформації можна дізнатися про людину, діставши її телефон. До номера прив’язані: місце проживання, робота, сім’я, банківська карта. Під час війни втрата таких даних може бути фатальною.

Знаючи номер телефону, зловмисники створять бесіду в месенджері – Telegram, WhatsApp або Viber і дізнаються ваше справжнє ім’я та прізвище. Якщо є фото, то вас ще й ідентифікують, знайдуть у Facebook та Instagram. Отримавши розширені дані, зловмисники можуть шантажувати людину, пограбувати її рахунок, зламати акаунт і створити неприємності з колом спілкування.

Інформація про номер телефону може потрапити в погані руки з багатьох джерел: пошук в оголошеннях, держреєстр, онлайн-банкінг, телеграм-боти та ін. Щоб захистити свої дані:

  • не вказуйте  у месенджерах справжнє ім’я, прізвище, не викладайте фото. Або робіть, щоб їх бачили лише ваші перевірені друзі;
  • у налаштуваннях конфіденційності Telegram забороніть показ вашого номера та фото стороннім;
  • не ставте в месенджерах фото, що є на інших сайтах;
  • приховайте дату народження у Facebook;
  • не світіть номер машини на фото;
  • не робіть ім’я кота чи собаки кодовим словом для банку.