Кратом, користь та наслідки вживання

Питання поліпшення стану здоров’я та самопочуття є дуже актуальним серед користувачів з усього світу, тож не дивно, що індустрія різноманітних стимуляторів та препаратів для відновлення постійно розвивається. Разом з тим, часто такі препарати базуються на рослинах, які використовувалися сотні років, і сьогодні представлені для користувачів у зовсім іншому форматі. Одним з прикладів таких засобів для покращення самопочуття є кратом.

Кратом купити це можливість, яка є у кожного користувача. Наразі можна придбати кратом у вигляді порошку або настоянки з доставкою у будь-яке місто. Однак, чи варто його вживати? Яка користь від вживання кратому та до яких наслідків може призвести його вживання? Це питання, з яким зіштовхнулися науковці світу.

Кратом це далеко не новинка на ринку тонізуючих препаратів. Так, кратом використовувався в Азії протягом кількох століть і використовується там й понині. Сам кратом представляє собою листя кавового дерева, яке завдяки особливому складу здатне поліпшувати самопочуття людини після важкої роботи та стимулювати нервову систему для покращення загального самопочуття. Водночас, кратом приховує чимало секретів, над дослідженням яких зараз і працюють науковці.

Користь кратому та чому він такий популярний

Багато користувачів бажають знайти засіб, який зможе поліпшити їх самопочуття після важкого дня. Особливо це актуально для тих хто працює на посадах які вимагають великої фізичної сили. Саме такі робітники часто стають цільовою аудиторією кратому.

Річ у тому, що кратом століттями використовувався робітниками полів для поліпшення свого стану. Так, завдяки особливому складу кратом має анальгетичний ефект, здатний зняти біль після втоми та загалом поліпшити ваше самопочуття. Також кратом містить певну частину алкалоїдів, які дозволяють з одного боку розслабитися, а з іншого стимулюють нервову систему, тож ви можете працювати значно більше, не відчуваючи втоми.

Ще одна перевага кратому полягає у тому, що він чудово зарекомендував себе як засіб боротьби з залежностями. Так, кратом вживають люди, які хочуть позбутися:

  • Алкогольної залежності
  • Наркотичної залежності
  • Залежності від тютюну

Як ви бачите кратом може похизуватися широким спектром корисних властивостей. Саме завдяки ним він став таким популярним у Європі та Америці. Однак, наразі кратом є забороненим у декількох штатах, і на це є свої причини. Так, які ж наслідки вживання кратому та чи варто його вживати саме вам?

Які наслідки вживання кратому?

Корінь проблеми у випадку кратому полягає у тому, що ця рослина, як і продукт, який пропонується користувачам, ще не є повністю дослідженим. Наразі вчені не зійшлися до спільних думок, чи має кратом наркотичний ефект та чи викликає він звикання. Єдиний висновок, до якого дійшли дослідники, це те, що сполуки, які містяться в кратомі та моделюють вплив канабіноїдів на організм людини, не здатні призвести до смерті. Але чому ж тоді кратом заборонений в деяких штатах Америки? Вся справа у відсутності доказів.

Наразі ні ті спеціалісти, які бачать у кратомі ознаки наркотичного засобу, ні ті, хто стоїть на його захисті, не можуть до кінця довести своєї думки. Оскільки законодавство США працює таким чином, щоб максимально забезпечити безпеку громадян, все, що наразі недосліджене, автоматично стає забороненим. Водночас, законодавство України не визначає кратом як наркотичний засіб, тож його можна вільно придбати в інтернеті з доставкою.

Але повертаючись до питання, чи варто вживати кратом, необхідно звернути увагу на застереження. Оскільки кратом ще не до кінця вивчений, перед безпосереднім вживанням препарату слід проконсультуватися зі спеціалістом. Такий підхід дозволить вам мінімізувати ризики від вживання кратому та дозволить досягти бажаного ефекту. Тож якщо ви плануєте замовити кратом, спочатку зверніться до вашого лікаря. Він проконсультує вас відносно впливу кратому на організм та дасть свою оцінку тому, чи варто вам вживати цей препарат чи ні.