Міжкімнатні двері: види конструкцій

Щоб остаточно сформувати інтер’єр, зробити його цілісним та гармонійним, дуже важливо підібрати правильно вхідні двері. Також конструкція виконує роль зонування простору, не дозволяє втрачати тепло з приміщення і є своєрідним бар’єром від проникнення шуму.

Залежно від того, як зачиняють і відчиняють двері, вони можуть бути розсувними або розстібними. Крім того, є інші варіації конструкцій.

  1. Розстібні конструкції одностулкового типу – бюджетний вид дверних конструкцій, найпоширеніший.
  2. Двостулкові – підійдуть для широкого отвору (як на вхідних дверях, так і як міжкімнатні).
  3. Розсувні двері ціна на які може бути як високою, так і бюджетною – сучасні конструкції, які дозволять добре заощадити простір, оскільки відсуваються убік. Також, якщо доведеться відрегулювати такі двері, зробити це не складно. Для кращої фіксації елементів використовують спеціальні магніти-тримачі.
  4. «Гармошки» – розкладні конструкції – не користуються особливою популярністю.

Довговічність експлуатації дверей залежить не тільки від самого виробу, а й від правильної установки, якісної фурнітури. Замки, ручки, петлі та інші елементи мають бути міцними та якісними, краще – від перевіреного виробника. Фурнітура підбирається з урахуванням ваги та розмірів міжкімнатних дверей. Якщо фурнітура, яка йде в комплекті, не влаштовує, можна підібрати інші вироби. Щоб трохи заощадити, можна установкою зайнятися самостійно (якщо є впевненість, що роботу буде виконано якісно та правильно).

Матеріал дверних конструкцій

Двері міжкімнатні повинні бути міцними та зносостійкими, оскільки на їх поверхню буде постійно велике навантаження. Виробники пропонують вироби, як із синтетичного матеріалу, так і з натурального.

Для виготовлення дверного полотна найчастіше використовують матеріал:

  1. Деревина. Вироби відрізняються міцністю, довговічністю, привабливим зовнішнім виглядом. Мають хороші звуко- та теплоізоляційні властивості. Потрібно знати і нюанси виробів – значну вагу та низьку стійкість до впливу вологого середовища.
  2. ДСП. Вироби належать до економ-сегменту. В якості основи використовується стружка і тирса, які обробляють смолами-формальдегідами.
  3. МДФ. Зазвичай такі вироби у середньому ціновому сегменті. Основа – деревноволокнисті плити, з використанням спеціальних смол. На поверхні не утворюється пліснява, не боїться впливу вологи та температурних перепадів.