У скільки років випадають молочні зуби

Молочні зуби дитини (первинні зуби) зазвичай починають розхитуватись і випадати, щоб звільнити місце для постійних зубів приблизно у віці 6 років. Однак, іноді це може бути відстрочено на цілий рік.

Молочні зуби зазвичай залишаються дома поки їх не витіснять постійні зуби. Якщо дитина рано втрачає молочний зуб внаслідок карієсу чи нещасного випадку, постійний зуб може посісти порожнє місце. Це може призвести до скупченості постійних зубів та їх викривлення.

У якому віці випадають молочні зуби?

Більшість дітей починає втрачати зуби приблизно у віці від 6 до 12 років. У міру того, як дитина досягає кінця фази розвитку малюка, зуби губляться поступово. Типовий порядок випадання молочного зуба з рота наступний:

  • Різці – від 6 до 8 років.
  • Перші моляри – від 9 до 11 років.
  • Собаки – від 9 до 12 років.
  • Другі моляри – від 10 до 12 років.

Кожен молочний зуб має тенденцію випадати у тому порядку, у якому він прорізується, що відбувається у середньому віком від 1 до 3 років. Можуть бути невеликі відмінності у віці та порядку, але зазвичай це не проблема і не повинно викликати занепокоєння у дитини чи батьків.

Скільки молочних зубів має бути у дитини?

Більшість людей мають 20 молочних зубів. Однак існує стан, відомий як гіпердонтія, коли у людини більше зубів, ніж їй потрібно. Гіпердонтія призводить до того, що лікарі називають «надкомплектними зубами», що може спричинити ускладнення. Однак у людей набагато більше шансів мати надкомплектні дорослі зуби, аніж молочні. У будь-якому випадку, у міру випадання молочних зубів наявність більшої (або навіть меншої) кількості зазвичай навряд чи якось вплине на розвиток дитини.

Як доглядати за дитячими зубами

Важливо почати дотримуватись правил гігієни порожнини рота, як тільки у вашої дитини проріжеться перший молочний зуб. Коли у вашої дитини починають випадати молочні зуби, наголосіть на важливості правильного догляду за зубами. Наприклад:

  • Нагадайте дитині чистити зуби щонайменше двічі на день. Контролюйте та пропонуйте допомогу при необхідності.
  • Щодня допомагайте дитині чистити між зубами.
  • Дотримуйтесь здорової дієти та обмежте споживання солодких продуктів та напоїв.
  • Заплануйте регулярні візити до стоматолога для вашої дитини.

При правильному догляді ви можете зберегти постійні зуби дитини на все життя.