Коли краще летіти до Єгипту

Найкращий час для відвідування Єгипту — з жовтня до квітня, коли температура нижча, але сонце ще тепле. У цей час в Єгипті найкомфортніша температура, що ідеально підходить для вивчення Каїру та єгипетських пірамід.

Навесні та восени денні температури досягають 25-30 ° C, а вечорами набагато прохолодніше. У цей час Єгипет відрізняється великою кількістю сонячного світла та дуже нечастим дощем. 

Як правило, найспекотніші місяці — з червня по серпень, а прохолодніші — січень. Дощів майже немає, крім узбережжя, коли вони трапляються в зимові місяці (грудень–березень). Влітку (червень–серпень) денна температура може досягати 40 °C. Це ідеально підходить для сноркелінгу та прийняття сонячних ванн на пляжах Синайського півострова, але може бути досить важко для деяких туристів на багатолюдних вулицях та базарах Каїру. 

Поряд із погодою при плануванні єгипетської пригоди слід враховувати ще кілька моментів, і вибір найкращого часу зробить ваш візит максимально комфортним та корисним. 

Коли відвідати Єгипет, щоб перемогти спеку

Натовпи збираються, як правило, на початку і в кінці літа (кінець травня-червень і серпень-початок вересня), тому відвідування Єгипту поза цими роками ідеально підходить для того, щоб уникнути скупчення людей і надмірного сонечка . Березень-початок травня і кінець вересня-листопад — чудовий час, щоб побачити найкраще, що може запропонувати Єгипет, не переймаючись погодою.

Але коли краще — навесні чи восени? Якщо ви можете зробити вибір, то осінні місяці, як правило, кращі, тому що весна приносить хамасин – гарячий піщаний вітер, який нерегулярно виникає в першій половині року. Однак нехай вас це не бентежить! Це не постійна піщана буря, а скоріше короткі пориви вітру, які можуть тривати кілька годин. Навесні небо досить запорошене, а восени зазвичай блакитне.

Коли їхати до Єгипту, щоб познайомитися з ісламськими традиціями

Більшість населення Єгипту є переважно мусульманами, тому протягом року відбуваються певні релігійні події, які можуть вплинути на ваші плани поїздок, незалежно від того, де ви перебуваєте в країні. Одним із таких днів є Рамадан, дати якого змінюються, але зазвичай випадають на квітень чи травень. Протягом дев’ятого та найсвященнішого місяця в ісламському календарі Рамадан відзначається мусульманами всього світу як час духовного омолодження, і цього місяця мусульмани постять від сходу до заходу сонця. У вашому графіку поїздок можуть бути деякі перерви, у тому числі скорочені години роботи ресторанів, ринків та магазинів, але можливість побачити Рамадан у дії – це пізнавальний та корисний досвід. Стати свідком того, як сотні чи тисячі віруючих спускаються до місцевих мечетей для вечірньої молитви, а потім виходять на вулиці міста, щоб насолодитися іфтаром (розговінням). Ід аль-Фітр наприкінці Рамадану — це триденне свято в Єгипті, присвячене закінченню посту, і багато людей виходять на вулиці, щоб зібратися із сім’єю та друзями. Хоча тим часом у Єгипті то, можливо інший ритм дня, це, безумовно, позитивний культурний досвід, що розширює світогляд.

Коли вирушати в круїз Нілом

Ви могли б подумати, що рух вниз Нілом означає річкові бризи і нижчі температури в будь-яку пору року. Подумайте вкотре. У деяких місцях, в яких ви можете зупинитися під час круїзу, — в Луксорі та Асуані — в розпал літа стає дуже спекотно, температура часто досягає 45 ° C (113 ° F)! Більшість круїзних лайнерів Нилом оснащені кондиціонерами, але деякі фелюги старої школи покладаються на матінку-природу. Деякі з дорожчих човнів також мають басейни, які ідеально підходять для мандруючих по залитих сонцем пейзажів спекотними вечорами. Звичайно, варто брати до уваги зручності на вашому човні та вашу стійкість до спеки, але, як правило, весна і осінь забезпечують ідеальну температуру від помірної до теплої, що ідеально підходить для круїзу по одній з найзнакових річок світу.