Швидке одужання і чудове самопочуття: як ефективно позбутися застуди

Осінь — це час, коли фіксується чи найбільша кількість застудних та інфекційних захворювань. Це насамперед пов’язано зі зміною температурного режиму, скороченням світлового дня, що негативно позначається на імунній системі. Крім того, восени активізуються різні віруси, які легко поширюються серед населення.

Застуда не приносить великої шкоди організму, втім вибиває з колії та впливає на якість життя. В середньому вона триває 7-10 днів за умови належного відпочинку та догляду. Серед найтиповіших ознак: поява нежиті, чхання, першіння в горлі. Зазвичай застуда є поширеною проблемою в осінньо-зимовий період, тому дорослі можуть мати до 2-3 випадків захворювання на рік, а діти — до 10. Звичайно ж, неможливо за один чи два дні повністю вилікувати застуду. Втім полегшити симптоми цілком реально. Розкажемо про це детальніше.

Пийте більше рідини

Під час застуди наші дихальні шляхи зазвичай мають запалення, через що вони виробляють більшу кількість слизу. Він може стати густим та важко відкашлюватися. Щоб покращити самопочуття, рекомендується протягом дня пити багато рідини. Треба вживати не менше восьми склянок на день. Перевагу варто надавати теплим напоям (наприклад, чаям та морсам), втім не забувайте і про звичайну воду.

Обов’язково висипайтеся

Недосипання може послабити імунну систему, через що організму важче боротися з інфекціями. Саме тому варто приділяти увагу повноцінному відпочинку щонайменше від семи годин на добу. Втім кожен з нас добре знає, як іноді досить складно заснути під час застуди, особливо якщо у вас є нежить. В таких випадках рекомендується лягти на спину, підперши голову додатковою подушкою. Це дозволить вивести слиз із пазух та покращити якість дихання.

Використовуйте сольові розчини

Під час застуди досить часто виникає закладеність носа, яка спричинена особливо густим або засохлим слизом у пазухах та носових ходах. Через це значно ускладнюється процес виведення, а також виникає відчуття закладеності носа. Для того, щоб розрідити та зволожити слиз, рекомендується промивати ніс сольовим розчином, який зазвичай можна знайти у будь-якій аптеці вашого міста.

Не забувайте про полоскання горла

Щоб полегшити біль та набряк у горлі, рекомендується спробувати полоскати його солоною водою. Така процедура зменшує запалення, видаляє бактерії, а також знижує біль та дискомфорт. Можна використовувати розчин з води та морської солі або спеціальні засоби для полоскання, які є в аптеках.

Приймайте знеболюючі

При застуді досить часто виникає головний біль, який суттєво погіршує самопочуття. В таких випадках рекомендується вживати нестероїдні протизапальні препарати на кшталт ібупрофену, який полегшує біль. Втім, якщо у вас підвищена температура, слід використовувати жарознижувальні засоби, які мають на додачу і болезаспокійливі властивості.

Обов’язково їжте мед

Мед зменшує запалення та полегшує біль у горлі. Також він пригнічує кашель та знімає роздратування у дихальних шляхах. Ви можете розсмоктувати мед кілька разів на день, або додавати його до теплих напоїв (чаю, молока тощо).

Використовуйте зволожувач повітря

Восени та взимку у будинках працюють системи опалення, через що повітря стає сухим. Це може стати причиною висушення слизових оболонок пазух. Для протидії цьому бажано використовувати спеціальний зволожувач. Він робить повітря більш вологим, що позитивно впливає на заспокоєння роздратованих дихальних шляхів та горла. Зазвичай вологе повітря розщеплює слиз, полегшує закладеність, а також покращує загальне самопочуття.

Обов’язково пийте побільше теплої рідини

Регулярне вживання теплої рідини полегшує біль у горлі, а також зменшує відчуття закладеності носа. Загалом рекомендується надавати перевагу чаям без кофеїну. Найкраще підійдуть трав’яні настої. Не забувайте додавати до них лимон та мед.

Використовуйте спеціальні харчові добавки

Вживання спеціальних вітамінних комплексів підтримує імунітет та покращує самопочуття. Вони не є ліками, втім ідеально підходять як додатковий засіб для підтримки організму. Наприклад, формула для крові від Thorne Research містить залізо, фолат, вітаміни В6 та В12, а також вітамін С. Такий комплекс підтримує необхідний рівень вітамінів та мінералів. Під час застуди наш організм втрачає залізо, тому дуже важливо відновлювати його баланс.

Добре харчуйтесь

Під час застуди доволі часто зникає апетит. Втім дуже важливо підтримувати роботу організму всіма необхідними поживними речовинами. Це дозволить йому ефективно боротись з інфекцією та покращити самопочуття. Ідеально підходять на цей період різноманітні супи та смузі. Основний акцент варто робити на споживанні овочів та фруктів.