Що дає регулярне заняття спортом

Ми всі чули це багато разів раніше – регулярні фізичні вправи корисні для здоров’я та можуть допомогти вам схуднути. Але можливо ви, як і багато інших, зайняті, у вас сидяча робота, ви ще не змінили свої звички і не розпочала регулярні фізичні вправи. Хороша новина в тому, що ніколи не пізно розпочати. Ви можете почати повільно та знайти способи додати більше фізичної активності у своє життя. Щоб отримати максимальну користь, ви повинні намагатися виконувати рекомендовану кількість вправ для вашого віку. Якщо ви зможете це зробити, ви відчуєте себе краще, допоможете запобігти чи контролювати багато хвороб і, ймовірно, навіть проживете довше.

Більше цікавих новин про спорт і не тільки на сайті https://7em.info.

У чому користь вправ здоров’ю?

Регулярні фізичні вправи та фізична активність можуть:

 • Допомогти вам контролювати свою вагу. Поряд із дієтою вправи відіграють важливу роль у контролі ваги та запобіганні ожиріння. Щоб підтримувати свою вагу, калорії, які ви їсте та п’єте, повинні дорівнювати енергії, яку ви спалюєте. Щоб схуднути, ви повинні використовувати більше калорій, ніж ви з’їдаєте.
 • Зменшити ризик серцевих захворювань. Вправи зміцнюють серце та покращують кровообіг. Збільшення кровотоку збільшує рівень кисню в організмі. Це допомагає знизити ризик серцевих захворювань, таких як високий рівень холестерину, ішемічна хвороба серця та серцевий напад. Регулярні фізичні вправи можуть знизити кров’яний тиск і рівень тригліцеридів.
 • Допомогти тілу керувати рівнем цукру та інсуліну в крові. Вправи можуть знизити рівень цукру в крові та покращити роботу інсуліну. Це може знизити ризик розвитку метаболічного синдрому та діабету 2 типу. І якщо у вас вже є одне із цих захворювань, вправи можуть допомогти вам впоратися з ним.
 • Допомогти кинути палити. Вправи можуть полегшити відмову від куріння, зменшуючи потяг до куріння та симптоми абстиненції. Це також може допомогти обмежити вагу, яку ви можете набрати, коли кинете курити.
 • Поліпшіть своє психічне здоров’я та настрій. Під час вправ ваше тіло виділяє хімічні речовини, які покращують ваш настрій та допомагають розслабитися. Це може допомогти вам впоратися зі стресом і знизити ризик депресії.
 • Допомогти зберегти свої навички мислення, навчання та судження гострими з віком. Вправи стимулюють ваше тіло до вивільнення білків та інших хімічних речовин, які покращують структуру та функції вашого мозку.
 • Зміцнити кістки та м’язи. Регулярні фізичні вправи можуть допомогти дітям та підліткам зміцнити кістки. У пізнішому віці він також може уповільнити втрату щільності кісткової тканини, яка відбувається з віком. Виконання вправ зі зміцнення м’язів може допомогти вам збільшити або зберегти м’язову масу та силу.
 • Зменшити ризик розвитку деяких видів раку, включаючи рак товстої кишки, молочної залози, матки та легень.
 • Зменшити ризик падіння. Дослідження показують, що для людей похилого віку виконання вправ на рівновагу та зміцнення м’язів на додаток до аеробних навантажень середньої інтенсивності може допомогти знизити ризик падіння.
 • Поліпшити сон. Вправи допоможуть вам швидше заснути та довше спати.
 • Поліпшити своє сексуальне здоров’я. Регулярні фізичні вправи можуть зменшити ризик еректильної дисфункції (ЕД) у чоловіків. Для тих, хто вже має ЕД, вправи можуть допомогти поліпшити їх сексуальну функцію. У жінок фізичні вправи можуть посилити сексуальне збудження.
 • Збільшити свої шанси жити довше. Дослідження показують, що фізична активність може знизити ризик передчасної смерті від основних причин смерті, таких як хвороби серця та деякі види раку.

Як зробити вправи частиною мого повсякденного життя?

 • Зробіть повсякденну діяльність активнішою. Навіть невеликі зміни можуть допомогти. Ви можете піднятися сходами замість ліфта. Пройдіть коридором в офіс колеги замість того, щоб надсилати електронного листа. Помийте машину самі. Паркуйтеся подалі від пункту призначення.
 • Будьте активні з друзями та родиною. Наявність партнера з тренувань може підвищити ймовірність того, що ви отримуватимете задоволення від вправ. Ви також можете планувати соціальні заходи, які включають фізичні вправи. Ви також можете подумати про те, щоб приєднатися до групи вправ або класу, наприклад, до танцювального класу, туристичного клубу або волейбольної команди.
 • Слідкуйте за своїм прогресом. Ведення журналу своєї активності або використання фітнес-трекера може допомогти вам ставити цілі та зберігати мотивацію.
 • Зробіть вправи цікавішими. Спробуйте прослуховувати музику або дивитися телевізор під час тренування. Крім того, трохи комбінуйте різні види активностей — якщо ви дотримуватиметеся лише одного типу вправ, вам може бути нудно. Спробуйте поєднувати дії.
 • Знайдіть заняття, якими можна займатися навіть у погану погоду. Ви можете ходити в торговий центр, підніматися сходами або займатися спортзалом, навіть якщо погода не дозволяє вам тренуватися на вулиці.