10 цікавих фактів про баскетбол

Факт 1.

На початку баскетболу колір більшості баскетбольних м’ячів був коричневим, але останнім часом частіше можна побачити помаранчевий баскетбольний м’яч. Першою компанією, яка виробляла баскетбольний м’яч для офіційного використання, була Spalding і вони виробляють офіційний ігровий м’яч НБА з 1983 року.

Факт 2.

Перший баскетбольний матч відбувся в 1892 році, коли корт був удвічі меншим за сьогоднішній. Цей вид спорту був винайдений канадсько-американським спортивним тренером Джеймсом Нейсмітом. Перша гра тривала 30 хвилин, і в матчі було набрано лише одне очко.

Факт 3

НБА (Національна баскетбольна асоціація) була заснована у 1949 році після об’єднання НБЛ (Національної баскетбольної ліги) та БАА (Баскетбольної асоціації Америки). Через 70 років НБА приносить понад 7 мільярдів доларів доходу, а середня команда НБА коштує близько 1,25 мільярда доларів.

Факт 4

Спочатку у баскетбол грали футбольним м’ячем, поки його не замінили у 1929 році. Спочатку офіційний баскетбольний м’яч був коричневим, і лише наприкінці 1950-х років було введено помаранчевий м’яч, щоб зробити його помітнішим для гравців та глядачів.

Факт 5

Майкл Джордан вважається одним із найкращих баскетболістів в історії. Його рекордний результат у 32 292 очки за всю кар’єру зробив його легендою у світі баскетболу. Станом на 2022 рік незмінним лідером за результативністю є Карім Абдул-Джаббар із 38 387 очками.

Факт 6

Спочатку гра велася без щитів. Але пізніше вони були додані, оскільки балкон для глядачів заважав грі, намагаючись вибити м’яч з кошика. Спочатку щити були зроблені з дротяної сітки, але дерев’яні щити були додані в 1904 з міркувань безпеки, оскільки глядачі, які все ще намагалися перешкодити грі, поранилися про дротяну сітку.

Факт 7.

У 1967 році “слем-данки” були заборонені в грі через міркування безпеки і того факту, що багато хто не вважав це так званим «умілим ударом»; через дев’ять років це було дозволено знову.

Факт 8

Перші баскетбольні кільця були схожі на персик з денцем, і щоразу, коли команда забивала гол, суддя піднімався сходами, щоб дістати м’яч. У 1906 році було введено кільце з прорізом у нижній частині, що дозволяє м’ячу падати.

Факт 9.

Жіночий баскетбол був розроблений того ж року, що і його чоловічий аналог. Однак, деякі правила були змінені, щоб відповідати жінкам. 1896 ознаменувався першим міжвузівським жіночим баскетбольним матчем між Стенфордським університетом і Каліфорнійським університетом в Берклі.

Факт 10

Гра стала олімпійською грою 1936 року, на Олімпіаді в Берліні. У змаганнях брала участь 21 команда, і перша олімпійська золота медаль була присуджена Сполученим Штатам. З того часу Сполучені Штати вибороли 16 золотих медалей, що на 14 більше, ніж Радянський Союз, який посідає друге місце за кількістю золотих медалей.