Правила вибору дитячого автокрісла

Якщо у сім’ї є дитина, то у списку обов’язкових пристроїв для машини з’являється автомобільне крісло. Без нього перевозити дитину не лише незаконно, а й вкрай небезпечно для життя: навіть невелика ДТП може виявитися фатальною. Спеціальні засоби необхідно використовувати дітям до 12 років або зростом до 145 сантиметрів. Про те, як правильно вибрати дитяче крісло, поговоримо нижче.

Класифікація за групами

Можна виділити такі види автокрісел:

  1. Група 0-0+. Це автолюльки для новонароджених, які експлуатуються до 15 місяців або до ваги 13 кг. Їх відрізняє анатомічна форма «креветки», фізіологічна для дитини. Автолюльки ставляться суворо проти ходу руху, і не навантажують слабкого хребта малюка.
  2. Група 1. Стандартні автокрісла для дітей віком від 12 місяців до 4 років, з вагою від 9 до 18 кг. Спинка в них має кілька варіантів нахилу.
  3. Група 2. Автомобільні крісла для дітей віком до 7 років з вагою від 15 до 25 кг. Найчастіше оснащуються додатковими елементами на кшталт столика чи підлокітника, мають розбірну конструкцію.
  4. Група 3. Пристрої для дітей віком від 7 років з вагою від 22-23 кг. Найчастіше в цій категорії зустрічаються бустери — сидіння без спинки, які допомагають дитині дістати до штатних ременів безпеки.

Найголовніше правило: автокрісло обов’язково має відповідати віку та вазі дитини! В іншому випадку дитина не тільки відчуватиме дискомфорт під час поїздки, а й не отримає належного рівня захисту. Виробники розуміють, що міняти крісло кожні 2-3 роки досить невигідно, тому випускають універсальні автокрісла-трансформери. Моделі з розбірною конструкцією «зростають» разом із дитиною, і поєднують у собі параметри кількох груп. Можна зняти спинку і перетворити крісло на бустер, а підголовники та підлокітники відрегулювати по висоті та ширині.

Результати краш-тестів

Головний критерій гарного автокрісла — його безпека. Здатність захистити малюка в екстремальній ситуації підтверджується результатами краш-тестів, під час яких спецконструкції тестуються на міцність в умовах максимально наближених до реальних ДТП. Тільки після проходження обов’язкових краш-тестів дитячі автокрісла одержують відповідну сертифікацію. Обов’язково уточніть, скільки балів за результатами випробувань набрали моделі, що вам сподобалися, а також які гарантії якості у них є.

Способи кріплення

Автокрісло фіксується в салоні штатними ременями безпеки або жорстким кріпленням (Isofix).

  1. Фіксація штатними ременями вважається універсальною. Таке крісло можна використовувати у будь-якому автомобілі, включаючи старий автопром. Ціна пристроїв нижче, ніж варіантів із Isofix. Є й мінуси: під час руху крісло може кататися по сидінню, що незручно для малюка.
  2. Кріплення Isofix є жорсткою конструкцією для приєднання крісла до кузова автомобіля. Скоби для Ізофікс передбачені не у всіх машинах, тому перед покупкою потрібно вивчити характеристики авто. Жорстке кріплення підвищує рівень захисту та зручності, але й робить спецзасіб приблизно на 25-30% дорожчим.

Бажаємо вдалих покупок!