Як вибрати конструктор для дітей: кілька корисних порад

Дитячий конструктор – не просто цікава, а й корисна іграшка. Серед його можливостей – розвиток фантазії, виявлення образного мислення та розвиток дрібної моторики, що робить дитину посидливою та уважнішою. Але перед покупкою варто познайомитися з кількома критеріями вибору – за віком, кріпленням та матеріалом.

Вибір конструктора за віком

Вибираючи який купити конструктор, насамперед варто звернути увагу на вікову категорію, для якої він розрахований:

 • для маленьких дітей віком до 3 років підходять набори великих деталей – вони дозволяють збирати різні фігури, розвиваючи просторове мислення і уяву;
 • для 4-5 років допускаються дрібні деталі конструктора, з яких можна створювати автомобілі, будинки та абстрактні геометричні фігури;
 • для дитини 6-7 років підходять набори з 200 і дрібніших елементів, включаючи такі іграшки, як Lego та металеві конструктори;
 • для віку більше 8 років можна вибирати складні збірні моделі з двигунами та електронними модулями.

Перед тим, як вибрати конструктор, варто звернути увагу на його відповідність не лише віку, а й інтересам дитини. Це навіть важливіше, ніж ділити іграшки на набори для хлопчиків чи дівчаток.

Вибір за матеріалом

Ще одна важлива особливість будь-якого конструктора – матеріал, з яких він виготовлений. Список найпопулярніших варіантів включає:

 • Пластик. Використовується для різних видів конструкторів, включаючи найдешевші. Відрізняється стійкістю до вологи, різноманітністю форм та кольорової гами. Але купуючи дешеві набори, можна зіткнутися з небезпечними для здоров’я малюка матеріалами китайського виробництва.
 • Дерево. Екологічно чистий матеріал із доступною ціною. Довговічний, не викликає алергії, безпечний навіть для маленької дитини. Серед мінусів дерев’яного конструктора – обмеженість форм, порівняно великий розмір та вага.
 • Метал. Деталі із нього добре розвивають дрібну моторику рук. Дозволяє створювати практично будь-які конструкції з одного набору, знайомить дитину з використанням викруток та гайкових ключів. Підходить для створення техніки із програмованим модулем. Але такі товари найдорожчі і підходять лише для дітей віком від 7 років.

Іноді зустрічаються конструктори з тканини, м’які, легкі та придатні для дітей. А набори з кераміки, навпаки, призначені для старшого віку, дозволяючи створювати будинки та замки.

Вибір конструктора за способом кріплення

Вибираючи конструктор, потрібно звернути увагу, як з’єднуватимуться один з одним елементи набору. Найчастіше використовують такі сполуки:

 • Магнітне. На краях деталей розташовані магніти. Переваги магнітного конструктора – стійкість до вологи та неможливість зламати. А ще з такими наборами можна створити майже будь-які конструкції від машинки до будівлі.
 • Пазові. Елементи дитячого конструктора фіксуються за допомогою пазів. З великих деталей зручно збирати будівлі, із самих маленьких – фігурки людей та тварин.
 • Болтові. Кріпляться один до одного за допомогою болтів та гайок. Але вибирати їх варто для дітей віком від 6 років, тому що складання вимагає акуратності.
 • Суглобові. Елементи такого конструктора для дитини нагадують суглоби та дозволяють створювати будь-які фігури – від тварин до автомобілів.

Серед найпоширеніших способів з’єднання елементів – гратчастий, за допомогою якого розвивається просторове мислення. А іноді конструкторами вважаються набори без кріплення один до одного – з деталями у вигляді цеглинок, конусів чи кубиків.